Jak wyjść z kłopotów finansowych?

Jeżeli jesteś zadłużony, spłacasz kredyt hipoteczny, tkwisz w spirali zadłużenia lub na bieżąco regulujesz swoje zobowiązania, ale nie masz żadnych oszczędności – ten tekst jest dla Ciebie!

Walcz – czyli zanalizuj sytuację i podejmij działania

Spłata kredytu frankowego jest sporym wyzwaniem. Wymaga samodyscypliny, wytrwałości i często wiąże się z dużym stresem; zazwyczaj dla całej rodziny. Do tego dochodzi ryzyko utraty pracy lub losowe wydarzenia, o które nie trudno. A nie od dzisiaj wiadomo, że jak życie zaczyna się komplikować, to zazwyczaj od razu na wszystkich frontach.
Spłata rat kredytowych, a zwłaszcza frankowych, to ciężki czas. Aby go przetrwać należy wyjątkowo dobrze się przygotować: poznać słabe punkty „wroga”, dobrać odpowiednie narzędzia i znaleźć w sobie odwagę do działania.


Zobacz także
Jak wykorzystać taniejącego franka?


Pokonaj swoje długi

Michał Szafrański autor bloga „Jak oszczędzać pieniądze” przygotował 5-tygodniowy kurs internetowy „Pokonaj swoje długi”. Pomoże Ci on wyjść z zadłużenia i nauczy jak budować majątek i racjonalnie wydawać pieniądze. Każdy tydzień poświęcony jest innym zagadnieniom:

Pierwszy tydzień – „Porządkujemy głowę” czyli dlaczego jesteś tam gdzie jesteś, jakie są Twoje motywacje do zmiany i przyczyny problemów.

Drugi tydzień – „Układamy plan” czyli inwentaryzacja Twojej sytuacji i strategia wyjścia z opresji.

Trzeci tydzień – „Ograniczamy wydatki” czyli gdzie jeszcze można „przyciąć” koszty. A wierzcie mi – zawsze można.

Czwarty tydzień – „Zdobywamy pieniądze” czyli o alternatywnych sposobach pozyskiwania środków.

Piąty tydzień – „Zarządzamy długami” czyli porządkujemy Twoją sytuację, planujemy i wychodzimy na prostą.

Razem to 25 lekcji video, każda trwa ok. 10 min, ale potrzebujesz do 20-30 minut dziennie, gdyż po każdej sesji otrzymasz zadanie domowe do wykonania. Dostęp do kursu uzyskasz bezpłatnie, po zalogowaniu. Do dzieła!

Masz kredyt frankowy? Prześlij do nas skan umowy. Bezpłatnie sprawdzimy czy bank szanuje Twoje prawa i czy masz podstawę do roszczeń. Email: kontakt@sporybankowe.pl, tel. 502 133 517.